Kożuch męski
Niezależnie od tego, czy na co dzień stawiasz na stylizacje eleganckie czy casualowe, gdy temperatura spada, potrzebujesz ciepłego okrycia wierzchniego. Jakie wybrać? Najczęściej panowie stawiają na kurtki. Nie ma co się dziwić – jest wśród nich największy wybór. Możesz zdecydować się na kurtkę skórzaną lub nieskórzaną. Zastosowany materiał wpływa na wygląd okrycia, wygodę w noszeniu, a także zachowanie komfortu cieplnego. Wybierając kurtkę zimową, warto rozważyć zakup kożucha męskiego.
Kożuchy męskie – dlaczego warto?
Skórzane kurtki są doskonałe na okres przejściowy, jednak zimą zdecydowanie lepiej jest postawić na cieplejsze okrycie. Jakie? Właśnie na kożuch męski zimowy. Daje on niezwykły komfort cieplny, doskonale zapobiega utracie ciepła, izoluje od zimna i osłania przed wiatrem. Dzięki zastosowaniu skóry owczej z okrywą włosową jest też niezwykle miękki i miły w dotyku. To okrycie wierzchnie, w którym nie zmarzniesz. Ale to nie wszystkie jego atuty.
Przede wszystkim kożuchy męskie są niezwykle stylowe. W takim okryciu wierzchnim będziesz prezentować się luksusowo i elegancko. To odzież, która jest uniwersalna – pasuje do wszystkiego. Kożuch z powodzeniem możesz narzucić na ubrania w stylu smart casual, jak i bardziej codziennym. To również ubranie ponadczasowe, które co roku pojawia się w trendach. Niezależnie od tego, jaki fason wybierzesz, każdej zimy możesz go na siebie narzucić i wyglądać modnie.
Kożuchy męskie sztuczne czy naturalne?
W naszej ofercie znajdziesz kożuch męski ze skóry naturalnej i jej imitacji. Na który postawić? To zależy od budżetu. Naturalne kożuchy męskie z owczej skóry są znacznie droższe niż ich syntetyczne odpowiedniki. Wysoka cena wynika z pochodzenia materiału – skóra naturalna i jej obróbka są dość kosztowne. Jednak stawiając na kożuch męski skórzany, masz pewność, że takie okrycie wierzchnie da Ci odpowiedni komfort w zimowe dni. Skóra owcza zapobiega utracie ciepła i chroni przed chłodem i wiatrem. Jest wytrzymała, a drobne uszkodzenia można naprawiać. Z biegiem czasu może nieco zmieniać swój odcień, ale zyska dzięki temu niepowtarzalny wygląd.
Jeśli wolisz syntetyczne materiały, przejrzyj nasze sztuczne kożuchy męskie. Doskonale imitują naturalną skórę. Wyglądają podobne, równie dobrze izolują od zimna, ale nie są tak przewiewne, więc w cieplejsze dni można się w nich przegrzać. Ich atutem natomiast jest niższa cena. To dobra opcja, gdy chcesz mieć w swojej szafie więcej modeli męskich kożuchów i zmieniać je w zależności od stylizacji.
Kożuch męski – rodzaje
Męskie kożuchy różnią się między sobą nie tylko materiałem, z jakiego je wykonano, ale także fasonem. Do wyboru masz modele dłuższe i krótsze. Największą popularnością cieszy się kurtka kożuch męski, a więc sięgająca do pasa. Jakie fasony oferujemy? Oto nasze propozycje:
- ramoneska ze skóry z okrywą włosową – krótka kurtka z kołnierzem, asymetrycznym zamkiem i paskiem na dolnym rancie z dużą, metalową klamrą;
- kożuch męski pilotka – krótka kurtka o kroju ramoneski, która ma kołnierz, mankiety i dolną krawędź ozdobioną futrem lub misiem oraz duże kieszenie naszyte na przodzie. Bardziej casualowe modele dodatkowo posiadają naszywki inspirowane wojskowymi siłami powietrznymi;
- męska kurtka typu biker z kożuchem – kurtka o dość prostym, klasycznym kroju z pionowym suwakiem i stójką zapinaną na zatrzask. Może posiadać dodatkowe przeszycia lub wzmocnienia na łokciach i ramionach.
Męskie kożuchy to głównie kurtki o krótkim fasonie. Zdecydowanie rzadziej wybierane są płaszcze. Jeśli jednak już wybierać taki model, to koniecznie zapinany na guziki – dzięki temu będzie znacznie cieplejszy i lepiej dopasuje się do sylwetki.
Kożuchy męskie – skorzystaj z promocji
W związku z tym, że kożuchy męskie wykonane z naturalnej skóry owczej z okrywą włosową są dość kosztowne, warto szukać promocyjnych ofert. Pozwolą mieć tak samo wartościowe okrycie wierzchnie, ale w niższej cenie. Bardzo często zniżki na męskie kożuchy pojawiają się w lecie. To właśnie poza sezonem kupisz taniej odzież z kolekcji zimowej, w tym kożuchy męskie ze skóry naturalnej, a także ich syntetyczne odpowiedniki.