Infolinia: +48 25 748 43 10   pon-pt: 08:00 – 18:00

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

OCHNIK S.A., jako przedsiębiorstwo rodzinne, w filozofię swojego działania wpisuje wielotorowe myślenie o otoczeniu. Zaangażowanie w Społeczną Odpowiedzialność Biznesu (Corporate Social Responsibility) obejmuje wiele aspektów działalności spółki. OCHNIK bierze udział w licznych inicjatywach charytatywnych i cyklicznie wspiera organizacje pożytku publicznego, a pracownicy spółki chętnie włączają się w wolontariat na rzecz potrzebujących.

Zarządowi spółki szczególnie bliskie są działania mające na celu wsparcie najmłodszych potrzebujących. Stale współpracujemy z niżej wymienionymi organizacjami niosącymi pomoc dzieciom:

  • Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie;
  • Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Miętnem;
  • Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”;
  • Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce „Promyczek”.

Jedną z naszych dorocznych inicjatyw jest akcja „Wspólnie możemy więcej”. Wiosną w salonach OCHNIK w całym kraju za symboliczną kwotę 7 zł można kupić specjalne notesy-cegiełki. Gest klientów liczy się podwójnie, ponieważ do każdej sprzedanej cegiełki dokładamy drugie tyle. Podwojona kwota uzyskana ze sprzedaży zasila budżety stowarzyszeń pomagających dzieciom. Kolejną inicjatywą jest grudniowa sprzedaż ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Całkowity dochód z tej akcji trafia co roku na konto WTZ.

OCHNIK angażuje się również w ogólnokrajowe akcje społeczne, takie jak Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy Szlachetna Paczka, a także aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności.

W 2019 r., wspierając służbę zdrowia podczas epidemii COVID-19, zorganizowaliśmy akcję „Serce dla Szpitali”, w ramach której szyliśmy maski i fartuchy ochronne dla szpitala w Garwolinie, a także wsparliśmy zbiórkę Fundacji Siepomaga prowadzoną na rzecz wyposażenia szpitali w sprzęt medyczny niezbędny do walki z koronawirusem.

 

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE WYKORZYSTANIA FUTER NATURALNYCH
W KOLEKCJACH OCHNIK

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, OCHNIK zmienia się z sezonu na sezon, wraz z oczekiwaniami swoich Klientów. Do oferty marki stale włączana jest coraz większa liczba modeli wyprodukowanych w oparciu o nowoczesne technologie ze sztucznych materiałów, imitujących surowce naturalne. Na przestrzeni ostatnich lat udział futer naturalnych w kolekcjach OCHNIK uległ istotnemu zmniejszeniu, ustępując miejsca futrom sztucznym. Modele, do produkcji których wykorzystano futra naturalne, stanowią obecnie niewielką część oferty marki, dedykowaną Klientom poszukującym tego rodzaju produktów, a ich udział w całkowitej sprzedaży OCHNIK wynosi zaledwie 1,5%.

Zważywszy na specyfikę oraz historię firmy, a także na potrzeby i oczekiwania części Klientów, podjęcie decyzji o całkowitej rezygnacji z produktów zawierających futra naturalne wymaga czasu i reorganizacji. Dobór produktów dostępnych w naszych kolekcjach opiera się na analizie wyborów konsumenckich i dostosowaniu oferty do potrzeb odbiorców. Dodatkowo chcemy zaznaczyć, że znaczna część wyrobów futrzarskich w ofercie firmy jest produktem ubocznym, pochodzącym z hodowli zwierząt dla branży spożywczej.

Chcielibyśmy również podkreślić, że nigdy nie bagatelizowaliśmy zagadnienia, jakim jest dobro zwierząt. Zwierzęta hodowane na farmach powinny mieć zapewnione możliwie jak najlepsze warunki, pozwalające na poszanowanie ich praw. Farmy futerkowe muszą podlegać regularnym kontrolom i inspekcjom, których efektem będzie wyeliminowanie z rynku pseudohodowców, traktujących zwierzęta w sposób niehumanitarny.

Mamy świadomość, że temat wykorzystywania futer w przemyśle odzieżowym budzi wiele emocji. Zapewniamy, że uważnie wsłuchujemy się w każdy głos tej dyskusji, jesteśmy otwarci na zmiany i sukcesywnie wprowadzamy je do naszych kolekcji.

Dobrostan zwierząt jest istotnym elementem we współpracy OCHNIK S.A. z podmiotami dostarczającymi futra do produktów marki. Niżej zamieszczamy treść listu, który wystosowaliśmy do wszystkich naszych dostawców. Chcemy mieć pewność, że w pełni podzielają oni stanowisko OCHNIK w kwestii humanitarnego traktowania zwierząt.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!

Wprowadzając i zatwierdzając swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera na zasadach określonych w Regulaminie.

© Sklep internetowy OCHNIK 2024. All Right Reserved.
e-commerce platform by