Infolinia: +48 25 748 43 10   pon-pt: 08:00 – 18:00

RĘKOJMIA I REKLAMACJE

 

Jak złożyć reklamację?

Otwórz stronę www.ochnik.com/reklamacje

Uzupełnij wymagane pola i wyślij zgłoszenie reklamacyjne.

Wypełnij papierowy formularz reklamacyjny.
Formularz możesz pobrać TUTAJ.

Spakuj reklamowane produkty wraz z wypełnionym formularzem reklamacyjnym. Jeśli korzystasz z naszego opakowania, pamiętaj o usunięciu starej etykiety adresowej.

Możesz wybrać jeden ze wskazanych niżej sposobów odesłania zwrotu:

 
 • Nadanie przesyłki w InPost Paczkomat® 24/7.
  Instrukcję dokonania zwrotu znajdziesz na stronie: https://szybkiezwroty.pl/OCHNIK. ;
 • Nadanie przesyłki w punkcie Parcel Shop GLS
  Wygeneruj etykietę na stronie: https://www.gls-returns.com/#/m/ochnik i zanieś paczkę do wybranego punktu Parcel Shop.;
 • Możesz też odesłać przesyłkę w inny, wybrany przez siebie sposób, na podany niżej adres: OCHNIK S.A. ul. Sienkiewicza 8, 08-400 Garwolin. Z dopiskiem: REKLAMACJA

W ciągu 14 dni od przyjęcia przez nas reklamacji otrzymasz decyzję o rozpatrzeniu. Zwrot środków za uznaną reklamację odbędzie się w taki sam sposób w jaki zostało opłacone zamówienia a w przypadku zamówień z płatnością za pobraniem zwrot środków nastąpi na rachunek bankowy wskazany w formularzu reklamacyjnym.

Zwroty, wymiana i reklamacje.

Sprzedawca jest odpowiedzialny względem Klienta za niezgodność towaru z umową na zasadach określonych w art. 43a – 43g ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Jeżeli jednak zakup miał dla Klienta charakter zawodowy , wynikający w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez niego działalności gospodarczej, wówczas Sprzedawca jest odpowiedzialny względem Klienta za wady zakupionego towaru (rękojmia) na zasadach określonych w art. 556 – 576 Kodeksu cywilnego. 

Z wyżej wymienionych tytułów Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji zakupionego towaru. 


INFORMACJA
(m.in. dane Sprzedawcy, odpowiedzialność, procedura reklamacji)

 1. Sprzedawca: OCHNIK S.A., z siedzibą w Garwolinie 08-400, ul. Stacyjna 8B, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000604045, NIP: 826-000-07-80, REGON: 005176399, BDO: 000110685, kapitał zakładowy: 8.090.500 PLN (wpłacony w całości).
 2. Dział Reklamacji – e-mail: [email protected]; adres: Garwolin 08-400, ul. Stacyjna 8B.
 3. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem Kupującego za niezgodność towaru z umową. 
 4. Sprzedawca jest odpowiedzialny za za brak zgodności towaru z umową istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili.
 5. Rozpatrzenie reklamacji nastąpi na podstawie art. 43a – 43g ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta. Jeżeli jednak zakup miał dla Kupującego charakter zawodowy, wynikający w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez niego działalności gospodarczej, wówczas rozpatrzenie reklamacji nastąpi na podstawie art. 556 – 576 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny.
 6. Kupujący zobowiązany jest uprawdopodobnić okoliczności zakupu reklamowanej rzeczy u Sprzedawcy, np. poprzez załączenie dowodu zakupu rzeczy (np. paragon, faktura) itd.
 7. Rzecz oddawana do reklamacji powinna być oczyszczona i wysuszona.
 8. Sprzedawca ustosunkuje się do reklamacji złożonej przez Konsumenta w terminie 14 dni od momentu otrzymania reklamacji.
 9. Jeżeli sprzedany towar jest niezgodny z umową, Kupujący może żądać jego naprawy lub wymiany. Sprzedawca może dokonać wymiany, gdy Kupujący żąda naprawy, lub dokonać naprawy, gdy Kupujący żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie do zgodności towaru z umową w sposób wybrany przez Kupującego jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla Sprzedawcy, może on odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową
 10. Jeżeli sprzedany towar jest niezgodny z umową, Kupujący, może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:
 • Sprzedawca odmówił doprowadzenia towaru do zgodności z umową poprzez naprawę lub wymianę;
 • Sprzedawca nie dokonał naprawy lub wymiany towaru w rozsądnym czasie od poinformowania go przez Kupującego o braku zgodności z umową i bez nadmiernych niedogodności dla Kupującego;
 • z oświadczenia Sprzedawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie dokona on naprawy lub wymiany towaru w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Kupującego;
 • brak zgodności towaru z umową występuje nadal, mimo że Sprzedawca próbował doprowadzić towar do zgodności z umową;
 • brak zgodności towaru z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego żądania jego naprawy lub wymiany.
Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!

Wprowadzając i zatwierdzając swoje dane wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera na zasadach określonych w Regulaminie.

© Sklep internetowy OCHNIK 2024. All Right Reserved.
e-commerce platform by