Portfel damski. Jaki rozmiar wybrać?

|

Portfel jest jednym z tych akcesoriów, które warto mieć zawsze przy sobie. Nawet w dobie płatności telefonem i e-dokumentów zaplecze w postaci karty płatniczej czy gotówki może być przydatne. Co więcej, może być też częścią Twojej stylizacji. Zobacz, jaki portfel damski wybrać – duży, średni czy mały.

Portfel damski – rozmiar ma znaczenie

Pytanie o rozmiar portfela damskiego jest jednym z pierwszych, na które powinnaś sobie odpowiedzieć, dokonując wyboru. Wbrew pozorom nie jest to prosta i szybka decyzja. Dlatego zanim ją podejmiesz, zastanów się:

 • jaką torebkę nosisz najczęściej – to do niej trafi Twój portfel, dlatego… musi się tam zmieścić i zostawić trochę miejsca na inne akcesoria, np. klucze, pomadkę, lusterko czy puderniczkę. Jeśli jesteś miłośniczką niewielkich kopertówek, mały skórzany portfel damski będzie lepszą opcją niż ten pokaźnych rozmiarów. Jeżeli zaś na co dzień towarzyszy Ci shopperka lub duży kuferek, większa portmonetka nie będzie problemem;

 • co chcesz umieścić w portmonetce – duży portfel damski pomieści naprawdę sporo. Nie tylko banknoty i monety, ale też karty kredytowe i lojalnościowe, wizytówki, zdjęcia czy dokumenty. Może więc spokojnie stać się Twoim „centrum dowodzenia”. Pytanie jednak, czy… naprawdę chcesz nosić ze sobą wszystkie te drobiazgi? Pamiętaj, że każdy z nich będzie stanowić dodatkowe obciążenie!

Czasami mniej znaczy więcej!

Elegancki, damski portfel OCHNIK POREC-0368-99 (W24) nie tylko jest funkcjonalny, ale również stanowi stylowy dodatek

Portfel damski: duży, średni czy mały?

W jakich sytuacjach sprawdzi się dany rozmiar? Ostatecznie jest to kwestia Twojej indywidualnej decyzji. Mamy jednak kilka praktycznych podpowiedzi, dzięki którym łatwiej będzie Ci wybrać idealny portfel damski, dostosowany do codziennych potrzeb.

Zgrabny i poręczny, czyli portfel damski mały?

 • Jesteś minimalistką i nosisz niewielkie torebki? W takim razie mały damski portfel skórzany będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Co więcej, jeżeli chcesz zaoszczędzić maksimum miejsca, wybierz model bez kieszeni na bilony – gdy nie płacisz gotówką, nie będzie Ci potrzebna.

 • A jakie masz opcje? Pierwsza z nich, dość nietypowa, to model, który bardziej przypomina etui na karty niż klasyczny portfel. Zwykle posiada kilka miejsc na dokumenty i karty kredytowe, a także niedużą, zamykaną przegródkę na bilon lub niewielką ilość banknotów. Mini portfel damski sprawdzi się zarówno na co dzień, pod warunkiem że nie nosisz ze sobą zbyt wielu rzeczy, jak i podczas specjalnych okazji, gdy masz ze sobą jedynie wąską kopertówkę. Gwarantujemy, że włożysz go nie tylko do torebki, ale także do… kieszeni.

Mały, płaski portfel OCHNIK POREC-0367-99 (W24) zmieści się nawet do kieszeni, nie wypychając jej nadmiernie
 • Nasza kolejna propozycja to uwspółcześniona wersja portmonetki, która oprócz przegródki na pieniądze posiada kilka kieszonek na karty. Taki model jest niezwykle stylowy i zakocha się w nim każda fashionistka!

Mała, czerwona portmonetka OCHNIK POREC-0365-42 (W24) to modny dodatek
 • Złotym środkiem między rozmiarem a funkcjonalnością są małe portfele damskie w wersji składanej. Chociaż mają niewielkie gabaryty i są nieco grubsze niż wcześniej opisane modele, to dalej charakteryzują się dużą poręcznością.

Składany portfel OCHNIK PORES-0802B-80 (W24) pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest tak samo funkcjonalny jak znacznie większe modele

Średni portfel damski – gdy nie wiesz, co wybrać

 • Szukasz kompromisu pomiędzy dużą ilością przestrzeni na akcesoria, pieniądze i dokumenty a kompaktowym rozmiarem? Portfel damski średni będzie dobrym rozwiązaniem. Portmonetka w średnim rozmiarze na pewno zmieści nawet kilkanaście kart, gotówkę czy prawo jazdy i dowód osobisty, a jednocześnie z łatwością umieścisz ją w ulubionym kuferku bądź torbie listonoszce.

 • Tutaj kluczowe jest to, o czym pisaliśmy przy okazji małej galanterii – najlepiej, aby portfel był składany, wtedy łatwo pogodzić obie kwestie.

Portfel damski OCHNIK PORES-0904-80 (W24) z wyglądu przypomina duże modele, ale dzięki temu, że jest składany, jest od nich znacznie mniejszy oraz cieńszy

Dla wymagających – portfel damski duży

 • Lubisz nosić przy sobie duże ilości akcesoriów i dokumentów, a dodatkowo często płacisz gotówką? Portfel damski duży będzie strzałem w dziesiątkę. Możesz go też potraktować jako alternatywę dla małej torebki. Podczas szybkiej wizyty w sklepie, na stacji paliw czy w restauracji może spokojnie zastąpić niewielką listonoszkę czy kopertówkę.

 • Portfel tego typu może mieć szerokość nawet do 20 cm! I z pewnością nie zabraknie w nim miejsca na wszystko to, czego potrzebujesz na co dzień. Może mieć do 12 kieszonek na karty i dokumenty, osobną komorę na bilon i osobną na banknoty, a także dodatkową, przezroczystą przestrzeń na zdjęcie Twojej rodziny. Jeśli należysz do tych kobiet, które nie wychodzą z domu bez pojemnej shopperki, taki portfel to must have dla Ciebie!

Duży portfel damski OCHNIK POREC-0369-42 (W24) jest multifunkcyjny
 • Portfel tego typu może mieć szerokość nawet do 20 cm! I z pewnością nie zabraknie w nim miejsca na wszystko to, czego potrzebujesz na co dzień. Może mieć do 12 kieszonek na karty i dokumenty, osobną komorę na bilon i osobną na banknoty, a także dodatkową, przezroczystą przestrzeń na zdjęcie Twojej rodziny. Jeśli należysz do tych kobiet, które nie wychodzą z domu bez pojemnej shopperki, taki portfel to must have dla Ciebie!

A jeżeli wciąż wahasz się, który portfel wybrać, zawsze możesz wyposażyć się w dwa różne i dobierać odpowiedni model do okazji oraz stylizacji. W końcu portmonetka to także element Twojego stylu!

Na co zwrócić uwagę poza rozmiarem portfela damskiego?

Rozmiar to podstawowy parametr portfela, na który warto zwrócić uwagę. Ale nie jedyny. Kiedy poszukujesz modelu idealnego, przyjrzyj się także:

 • materiałowi – aby portfel dobrze wyglądał i zachował trwałość przez długi czas, materiał, z którego został wykonany, powinien być wysokiej jakości;

 • orientacji – większość portfeli jest pozioma, ale ostatnio coraz większą popularność zdobywają modele pionowe, które możesz jednocześnie potraktować jako etui na telefon;

 • kieszeni na bilony – czy na pewno jej potrzebujesz? A jeśli tak, czy wolisz zapinaną na zamek błyskawiczny, na zatrzask czy na bigiel?

Zastanów się również nad tym, czy potrzebujesz ochrony RFID, a więc dodatkowego zabezpieczenia, które zminimalizuje ryzyko kradzieży z wykorzystaniem płatności zbliżeniowych.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze portfela idealnego, skonsultuj się z doradcami OCHNIK. Chętnie podpowiemy Ci, który model sprawdzi się w Twojej sytuacji najlepiej.

Skomentuj

POWIĄZANE ARTYKUŁY

OBSERWUJ NAS: @OCHNIK_OFFICIAL