Co to jest zamek TSA? Przegląd modnych walizek z zabezpieczeniem TSA

|

Przeglądasz oferty walizek i zastanawiasz się, jaki model będzie nie tylko pojemny, funkcjonalny, ale również bezpieczny? Sprawdź wersje z szyfrowanym zamkiem TSA. Dowiedz się, czym się charakteryzuje i przejrzyj propozycje stylowego bagażu.

Co to jest zamek TSA?

TSA to skrót od Travel Sentry® Approved – nazwy międzynarodowego systemu zabezpieczania bagażu podczas podróży. Oznacza szyfrowany zamek, który chroni walizkę przed próbą kradzieży tego, co znajduje się w środku. I choć to już jest wystarczająca zaleta tego rozwiązania, zamek TSA w walizce generuje dodatkowe korzyści. Jakie?


Standard TSA jest wykorzystywany przez służby celne, które posiadają specjalny klucz umożliwiający otwarcie bagażu bez znajomości kodu. Dzięki temu w trakcie kontroli mogą szybko sprawdzić zawartość walizki bez ryzyka uszkodzenia jej. W przypadku pozostałych zamków szyfrowanych bez funkcji TSA funkcjonariusze często są zmuszeni do rozerwania/rozcięcia materiału, aby móc dostać się do środka.


A skąd celnicy wiedzą, że mają do czynienia z tym systemem? Rozpoznają to po oznaczeniu znajdującym się na każdym zamku – to charakterystyczny, czerwony znak składający się z czterech rombów.


Walizka WALPC-0010-80-28 (W23) z zamkiem TSA to bezpieczny i wygodny w użytkowaniu wybór

Zamek TSA – instrukcja. Jak otworzyć zamek TSA?

Jeśli zdecydujesz się na zakup walizki z zamkiem TSA, pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, jest zaszyfrowanie go. Na szczęście jest to bardzo proste.


Oryginalnie zamek zaprogramowany jest na kod 000. Gdy ustawisz te cyfry, poszukaj przycisku reset. Należy go przycisnąć przy użyciu wąskiego, zakończonego w ostry sposób przedmiotu (często wystarczy zwykły długopis). Gdy usłyszysz kliknięcie, możesz dowolnie przekręcić zębatki kodu. Następnie włóż zapadki i wciśnij przycisk zamka zgodnie z kierunkiem wskazanym przez strzałkę. Gotowe!


Aby otworzyć zamek TSA, wystarczy wprowadzić zaszyfrowany przez siebie kod i wcisnąć przycisk zamka. Wtedy zapadki odskoczą i można dostać się do środka.


Kiedy sprawdzi się walizka z zamkiem TSA?

O tym rozwiązaniu warto pomyśleć wtedy, gdy często podróżujesz różnymi liniami lotniczymi i chcesz mieć pewność, że bagaż zostanie dobrze zabezpieczony. Ma to znaczenie zwłaszcza w sytuacji, gdy w walizce przewozisz cenny sprzęt elektroniczny, ważne dokumenty czy inne kosztowne przedmioty. Zamek dodatkowo chroni przed przypadkowym otwarciem walizki, np. podczas ładowania do samolotu, gdy bagaż nierzadko rzucany jest przez pracowników lotniska w celu przyspieszenia pracy. Pamiętaj też, że stosowanie tego standardu znacząco ułatwia kontrolę celną.


Zamek TSA sprawdzi się również w przypadku walizki kabinowej. Chociaż masz ją cały czas przy sobie, więc teoretycznie dobrze jej pilnujesz, zdarzają się sytuacje, podczas których traci się ją na chwilę z oczu. Wtedy szyfrowany zamek zniechęca złodziei, którzy nie mogą w szybki i niezauważony sposób wyciągnąć niczego ze środka.


Stylowe i bezpieczne walizki – modne propozycje

Marka OCHNIK ma w swojej ofercie szeroki wybór walizek z zamkiem TSA. Znajdziesz u nas zarówno eleganckie, minimalistyczne modele, jak i bagaż w ciekawych, mocnych kolorach, który od razu będzie przyciągać wzrok (zwłaszcza na taśmie). Co wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji.


Elegancki komplet czarnych walizek

Dwutygodniowy urlop w ciepłych krajach, służbowa delegacja, a może krótki city break w stolicy mody? OCHNIK ma coś na każdą z tych okazji – nowoczesny i elegancki komplet walizek w kolorze czarnym.


Walizki WALPC-0001-99 (W23) wyróżnia prosty design połączony z najwyższą funkcjonalnością

Zestaw składa się z bagażu w trzech rozmiarach: 20”, 24”, 28”, dzięki czemu jest idealny na każdą okazję. Czarna, matowa powierzchnia z delikatnym efektem przetarcia sprawia, że walizki wyglądają stylowo. Będą odpowiednie nie tylko wtedy, gdy Twoja podróż ma charakter zawodowy, ale również w sytuacji, gdy masz zaplanowane wakacje w kilkugwiazdkowym hotelu.


Wyjątkowość tego modelu podkreślają stalowe blaszki znajdujące się na rogach walizki. Stanowią one efektowną ozdobę, nadającą walizce nowoczesnego charakteru, a dodatkowo chronią rogi walizki, które są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Do listy atutów tego modelu trzeba też dopisać wbudowany zamek TSA, dzięki któremu nasz bagaż będzie nie tylko modny, ale również bezpieczny.


Styl i uniwersalność w jednym, czyli duża walizka w modnym kolorze

Kolejną stylową propozycją marki OCHNIK jest duża walizka w rozmiarze 28” w głębokim, zielonym kolorze. Przykuwa uwagę, więc łatwo zauważyć ją na taśmie bagażowej na lotnisku (i to bez konieczności stosowania dodatkowych oznaczeń). Kolorystyka z jednej strony przywodzi na myśl bujną, egzotyczną roślinność, a z drugiej jest na tyle neutralna, że sprawdzi się również wtedy, gdy chcesz uzyskać pełen profesjonalizmu efekt. Na uwagę zasługują charakterystyczne żłobienia w tworzywie. Wszystko to sprawia, że walizka będzie odpowiednia i na wakacje, i na wyjazd służbowy.


Walizka WALPC-0010-51-28 (W23) zachwyca niecodziennym kolorem

W parze z modą idzie również funkcjonalność. Walizka wykonana jest z bardzo wytrzymałego, odpornego na uderzenia oraz inne uszkodzenia mechaniczne materiału PC. Posiada podwójne kółka umożliwiające obrót o 360 stopni oraz teleskopową rączkę – to połączenie sprawia, że jest łatwa w transportowaniu w każdych warunkach. Chociaż ma tylko jedną komorę, to jest ona podzielona na dwie części z kieszenią oraz pasami zabezpieczającymi, co ułatwia pakowanie. Co więcej, pomimo swoich gabarytów, jest niezwykle lekka. Kropką nad i jest zamek TSA, który zapewnia wygodę otwierania oraz najlepszą ochronę.


Poręczna i elegancka walizka na krótkie podróże

Zamek TSA montuje się również w małych walizkach, które są najlepszym wyborem podczas krótkich podróży czy delegacji. Przykładem może być lekka walizka w rozmiarze 19’’, której granatowy kolor wygląda profesjonalnie i luksusowo.


Granatowa, poręczna walizka WALAB-0067-69-19 (W23) to stylowa towarzyszka podróży, która nie zawiedzie w żadnej sytuacji

Pomimo niewielkich rozmiarów jest w pełni funkcjonalna. W pojedynczej komorze znajdziesz materiał zamykany na suwak oraz elastyczne pasy, które zapobiegają przemieszczaniu się ubrań, dokumentów czy innych akcesoriów. Elastyczne uchwyty znajdujące się nie tylko u góry, ale również z boku, umożliwią wygodne noszenie po schodach, natomiast teleskopowa rączka w połączeniu z łożyskowanymi kółkami sprawia, że jej prowadzenie będzie proste. Co więcej, cztery podwójne kółka powodują, że walizki nie trzeba przechylać, ciągnąć ją za sobą.


Tego typu mała walizka często pełni również funkcję bagażu podręcznego, tzw. kabinówki – przed zakupem warto jednak sprawdzić, czy jej rozmiar spełnia wymagania linii lotniczej, która będziemy podróżować.


FAQ

Czy zamek TSA jest bezpieczny?

TSA to w pełni bezpieczny i praktyczny system, który ochroni zawartość Twojej walizki. Samodzielnie ustawiasz szyfrowany kod, dzięki czemu masz do niego dostęp wyłącznie Ty (lub zaufane osoby, którym go podasz). Otwarcie zamka możliwe jest również wtedy, gdy posiada się specjalny kluczyk. Nie jest on jednak ogólnodostępny. Otrzymują go wyłącznie funkcjonariusze urzędu celnego. Sprzedaż tego kluczyka osobom nieupoważnionym jest nielegalna.


Na jakich lotach są wymagane walizki z zabezpieczeniem TSA?

Jeśli podróżujesz do takich krajów jak Japonia, Australia, USA lub Kanada i chcesz dobrze zabezpieczyć swój bagaż, wybierz walizkę wyposażoną w zamek TSA. Standard Travel Sentry® Approved jest w nich wymagany. W innym wypadku służby celne mogą otworzyć walizkę przy użyciu siły, a żadne szkody powstałe z tego powodu nie są objęte ubezpieczeniem.


Jak zresetować zamek TSA?

W dowolnej chwili możesz zmienić swój kod w zamku TSA – wystarczy postępować podobnie jak w przypadku pierwszego szyfrowania. Należy wprowadzić aktualny kod, nacisnąć przycisk resetujący, włożyć zakładki i ustawić nową kombinację cyfr. Następnie, aby zapisać ustawienia, naciska się przycisk zamykający. Zamek TSA można resetować dowolną ilość razy.


Skomentuj

POWIĄZANE ARTYKUŁY

OBSERWUJ NAS: @OCHNIK_OFFICIAL