Skórzana kurtka męska – zobacz 5 bestsellerowych modeli

|

Niezależnie od tego, czy jesteś typem faceta, który skrupulatnie planuje swój strój, czy też wolisz improwizować na podstawie tego, co masz pod ręką, istnieje jeden element garderoby, który zagwarantuje Ci większą pewność siebie: skórzana kurtka. I choć jej powiązania z wielkim ekranem mogą być odrobinę onieśmielające (Marlon Brando, James Dean, Brad Pitt czy Tom Cruise zapisali się w naszych umysłach właśnie tak ubrani) – stylizacje męskie z kurtką skórzaną to nie fizyka kwantowa, a każdy z Was z łatwością znajdzie odpowiedni dla siebie model.

Męska kurtka skórzana – inwestycja na lata

Najlepszej jakości męskie kurtki skórzane nie są co prawda tanie, jednak świetnie się amortyzują. Dobrze dobrana kurtka służyć Ci będzie latami, a przy odpowiedniej konserwacji każde jej założenie spowoduje większe dopasowanie do Twojego ciała i efekt patyny, który zwiększy jej atrakcyjność (a często też wartość). Trwałość materiału sprawia, że nie jest to jednosezonowy zakup, a dzięki tradycyjnym krojom, które zdają się nie wychodzić z mody, kurtki te stale pozostają w trendach.


Klasyczny Racer

Kurtka typu racer, wykonana z naturalnej skóry owczej, z delikatnym efektem patyny

Jeśli kurtka motocyklowa typu perfecto wydaje się nie pasować do Twojego stylu, to racer stanowi jej delikatniejszą wersję. W pierwowzorach dzisiejszego racera brytyjscy żołnierze wracający z frontów II wojny światowej ścigali się na lekkich motocyklach. Styl, który znamy obecnie, narodził się w Wielkiej Brytanii w latach 60., w związku z potrzebą stworzenia minimalistycznej kurtki wyścigowej bez żadnych dodatków zmniejszających efektywność w wyścigach.


Tak powstała skórzana kurtka z krótką stójką oraz wyściełanymi ramionami i łokciami, pozbawiona większości metalowych detali z wyjątkiem głównego zamka. Jest bardziej uniwersalna niż kurtka motocyklowa, nie wymaga bowiem tworzenia wokół siebie atmosfery rebelianta – będzie idealna dla mężczyzny, który czuje (lub chociaż potrafi sobie wyobrazić) powiew wolności towarzyszący przejażdżce motocyklem, ale potrzebuje okrycia wierzchniego, które sprawdzi się jako uzupełnienie większości jego garderoby.


Szukasz pomysłu na męskie stylizacje z kurtką skórzaną? Wystarczy, że założysz ją do zwykłego T-shirtu lub cienkiego swetra z golfem, najlepiej w neutralnych odcieniach szarości, beżu lub bieli. Utrzymując resztę stroju w duchu minimalizmu, pozwól, aby to Twoja kurtka odgrywała tu główną rolę!


Racer w nietypowych barwach

Kurtka typu racer wykonana z naturalnej skóry owczej, lekko patynowana

Zaletą kurtki typu racer jest jej wszechstronność. W zależności od wybranego koloru kurtka może być noszona na bardziej wymagające okazje lub na co dzień. Czarna lub brązowa kurtka skórzana jest zwykle postrzegana jako bardziej formalna opcja. Dzięki jednemu elementowi garderoby możesz urozmaicić swoje codzienne stylizacje lub nadać im bardziej wyszukanego charakteru.


Skórzane kurtki wpisują się w styl macho. Jeśli wolisz lekko osłabić ten efekt, dodaj do swojego stroju lżejsze elementy garderoby. Unikaj zbyt formalnego stylu, koszul z kołnierzykiem czy szerokich spodni. Szaliki i czapki typu beanie sprawdzą się dobrze w sezonie zimowym, a dopasowane dżinsy i cięższe, sportowe buty dopełnią całości. Dla tych z Was, którzy mają oko do kolorów – racer w nietypowych barwach może stać się podstawą kompozycji całego stroju.


Bomberka

Bomberka wykonana z naturalnej skóry owczej, z lekkim ociepleniem

Zastosowanie skóry jako materiału do produkcji odzieży wierzchniej nie kończy się na kurtce motocyklowej. Od ponad wieku materiał ten chroni przed chłodem także pilotów i ich załogi. Podczas I wojny światowej pionierami w tym zakresie byli Niemcy, ale wkrótce również Amerykanie zaczęli wydawać lotnikom własne kurtki skórzane.


Kurtka typu bomber to prosty projekt z mocnej i trwałej skóry. Tradycyjnie używana przez pilotów – jest praktyczna, ciepła i trwała. Popularność zyskała w latach 80. i dziś można ją kupić zarówno w wersji „spod igły”, jak i vintage. Podczas gdy korpus kurtki jest wykonany ze skóry, w dolnej części rękawów i u dołu kurtki dodany jest ściągacz, który pomaga utrzymać ją blisko ciała. Elastyczny materiał na mankietach zapobiega przemieszczaniu się zimnego powietrza i śniegu w górę ramienia.


To kurtka idealna dla wszystkich grup wiekowych, która może stać się stałym elementem Twojej zimowej lub jesiennej garderoby w duchu american vintage. Jeśli chcesz wyglądać nowocześnie, zestaw ją ze sportowymi butami i przetartymi dżinsami. Możesz też nosić do niej swoje ulubione zimowe ubrania – dzianinowe swetry, cieplejsze dżinsy czy trapery lub zainspirować się stylem Toma Cruise’a i dodać do stylizacji okulary przeciwsłoneczne.

Kurtka – pilotka

Pilotka z naturalnej skóry, z odpinanym kołnierzem z futra ekologicznego

Tradycyjna pilotka to kurtka o pudełkowym kroju (który zapewniał ciepło i łatwość poruszania się w kokpicie, a dziś głównie za kierownicą samochodu) z kołnierzem wyściełanym owczą skórą z kożuszkiem, który można podnieść i zapiąć.


Stanowi rozwinięcie kurtki bomber i choć w obiegu była już wcześniej, spopularyzowana została przez Armię Stanów Zjednoczonych w 1917 roku. Sto lat później kurtka lotnicza pozostaje popularną i praktyczną opcją dla jesienno-zimowych stylizacji. Ma krój dopasowany do ciała, ale nie jest zwężana w talii ani w nadgarstkach. Kurtka jest zapinana na pojedynczy zamek błyskawiczny i ma większy niż przeciętny kołnierz i klapy. To, czym naprawdę różni się od innych, to dodatek ciepłej izolacji wewnątrz. Wiele kurtek lotniczych jest wykonanych z kożucha powszechnie spotykanego w kurtkach typu shearling.


Stylizacja takiej kurtki nie powinna być trudna, ponieważ wymaga jedynie dołożenia najprostszych elementów – sama kurtka należy bowiem do tych, które zwracają na siebie uwagę. Do kompletu wystarczą czarne dżinsy i botki oraz uniwersalny szalik. Propozycja marki OCHNIK, oprócz wszystkich cech typowych dla pilotek, posiada także efektowne naszywki lotnicze, obok których nie da się przejść obojętnie. Odpinany kołnierzyk z ekologicznego futra ociepla model i jednocześnie zwiększa możliwości stylizacyjne.

Utylitarna kurtka skórzana typu puffer

Wykonana z bardzo miękkiej, naturalnej skóry owczej kurtka pikowana z wypełnieniem poliestrowym

Wyjątkowość tego modelu polega na jego wszechstronności. Skórzany puffer wygląda równie dobrze na garniturze (o ile marynarka należy do tych krótszych), jak i na bluzie z kapturem. Możesz go nosić z szerszymi spodniami, cienkim swetrem z golfem i sztybletami lub… zakładać naprawdę do wszystkiego. Zadaniem tej prostej, a zarazem luksusowej kurtki, wykonanej z bardzo miękkiej skóry typu nappa, jest przede wszystkim chronić Cię przed chłodem, a nie istnieje na to lepszy sposób niż połączenie dobrze izolującej skóry naturalnej z ocieplającym ją wypełnieniem.


Kurtka skórzana męska stylizacje – na co zwrócić uwagę?

Wybierz swój idealny odcień. Brązowe i czarne kurtki zawsze pozostają najlepszym wyborem, jeśli zależy Ci na uniwersalności. Jeśli lubisz wyróżniać się w tłumie, postaw na kurtkę w mniej oczywistych, energetycznych barwach. Na oficjalne imprezy wybieraj neutralne, ciemne kolory. Jaśniejsze odcienie zachowaj na mniej formalne okazje. Zawsze upewnij się, że Twoje buty nie kłócą się kolorystycznie z kurtką. Pamiętaj też, żeby nie zakładać koszuli ani spodni w tym samym kolorze co kurtka – sylwetka wydaje się wtedy rozmazana.


Szukając idealnego dla siebie modelu, sprawdź kurtki skórzane z najnowszej kolekcji OCHNIK.

Skomentuj

POWIĄZANE ARTYKUŁY

OBSERWUJ NAS: @OCHNIK_OFFICIAL