Rękawiczki skórzane męskie - jaki wybrać najlepszy model i dopasować odpowiedni rozmiar? Oto 6 skutecznych porad ekspertów!

|

Męskie rękawiczki skórzane to prawdziwa „klasyka gatunku”. Eleganckie i nowoczesne, a zarazem bardzo funkcjonalne. To must have w Twojej garderobie na jesień i zimę. Pozostaje jednak ważne pytanie: jak dobrać rozmiar rękawiczek i na co jeszcze zwrócić uwagę podczas ich wybierania? Oto wskazówki, które ułatwią Ci podjęcie dobrej decyzji.

Zwróć uwagę na rozmiar rękawiczki

Pamiętaj o tym, że męskie rękawiczki skórzane , podobnie jak damskie, są dostępne w kilku rozmiarach. Nie można więc wybrać „pierwszego z brzegu” modelu. Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź konkretne parametry.

Rozmiary rękawiczek męskich są zazwyczaj podawane w przedziale od 8.5 do 10, a kolejne rozmiary różnią się od siebie o 0.5. A jak ta skala przekłada się na rozmiar dłoni męskiej? Pod uwagę należy wziąć obwód dłoni w jej najszerszym miejscu. Dobrze prezentuje to poniższa ilustracja:

Jak widzisz, powinno się mierzyć obwód w miejscu poniżej czterech palców dłoni. Możesz to zrobić np. przy pomocy metra krawieckiego. Pamiętaj, aby nie zaciskać go zbyt mocno, a w razie wątpliwości – wybrać większy rozmiar. I tak, przy obwodzie:

  • do 22 cm – wybierz rękawiczki w rozmiarze 8.5;

  • 23 cm – postaw na model w rozmiarze 9.0,

  • 23,5 cm – rozmiar 9.5,

  • 24 cm – 10.

Pamiętaj, że rozmiar rozmiarowi nierówny!

Sytuacja wygląda tu podobnie jak w przypadku butów czy odzieży. Chociaż istnieje uniwersalny system numeracji, rozmiary i tak powinny być zawsze sprawdzane w odniesieniu do konkretnego producenta. Na pewno niejeden raz zdarzyła Ci się sytuacja, w której dotychczas kupowany rozmiar obuwia czy płaszcza okazał się odpowiedni, kiedy zdecydowałeś się sięgnąć po produkty innej marki. Dlatego, zanim wybierzesz rękawiczki męskie, zawsze sprawdź tabelę rozmiarów, jaka obowiązuje w danym sklepie. Tam znajdziesz dokładne wskazówki odnośnie do tego, jak dobrać odpowiednio wymierzone rękawiczki i w jaki sposób wykonać pomiar. Na stronie sklepu OCHNIK tabela rozmiarów jest łatwo dostępna i dobrze widoczna po wejściu na podstronę konkretnego modelu akcesorium.

Zwróć uwagę na typ materiału, z którego powstały męskie rękawiczki

Do produkcji rękawiczek są wykorzystywane różnorodne rodzaje skóry – zarówno naturalnej, jak i ekologicznej. Jednym z najlepszych wyborów jest skóra owcza. Jest ona dostatecznie miękka, przez co nie krępuje ruchów dłoni, a jednocześnie wyróżnia się dużą wytrzymałością i piękną fakturą.

Rękawiczki skórzane męskie zimowe REKMS-0039-99(Z21) z kolekcji OCHNIK

Przyjrzyj się materiałom, z którymi połączona jest skóra

Rękawiczki, aby spełniały swoje funkcje, nie muszą być w całości wykonane ze skóry. Warto przyjrzeć się również modelom, w których skóra naturalna łączy się np. z nylonem. Ten drugi materiał jest odporny na zadrapania oraz sprawia, że akcesorium nabiera nowoczesnego, sportowego charakteru.

Możesz też spojrzeć na modele rękawiczek ze skórzanymi akcentami, wykonane z miękkiej, ale wytrzymałej i eleganckiej tkaniny poliestrowej. Doskonale komponują się np. z biznesowymi płaszczami.

Rękawiczki OCHNIK REKMS-0066-99(Z21)

Zobacz, jak jest wykończony „dół” rękawiczek

Chodzi o miejsce, przez które wsuwasz dłoń do wnętrza akcesorium. Jeżeli zależy Ci na tym, aby rękawiczki zapewniały dobrą ochronę przed wiatrem i zimnem, a jednocześnie bardzo dobrze leżały na dłoni – sprawdź, czy są wykończone jakąś formą ściągacza. Może to być delikatna, a zarazem mocna gumka, która ułatwi zakładanie i ściąganie rękawiczek. Dobrze sprawdza się także regulowany, skórzany pasek.

Jeżeli zaś interesujący Cię model ma wąskie wejście, upewnij się, że po bokach znajdują się choć niewielkie nacięcia, które ułatwią nakładanie.

Pasek w tym modelu rękawiczek męskich pełni nie tylko rolę dekoracyjną. Pozwala zabezpieczyć dłonie przed wiatrem i mrozem.

Zwróć uwagę na podszewkę rękawiczek

Skórzane rękawiczki – zarówno damskie, jak i męskie – jeżeli są wykonane z „czystej” skóry, mogą być trudne do założenia. Jest to bowiem materiał, który ma tendencję do mocnego przylegania do dłoni, w związku z czym, nawet przy lekkim ich spoceniu, może pojawić się problem z komfortowym naciągnięciem. Rozwiązaniem jest odpowiednio wykonana podszewka, która przede wszystkim pełni dwie funkcje: z jednej strony ułatwia wspomniane zakładanie i ściąganie akcesorium, a z drugiej – zapewnia dodatkowe ocieplenie.

Jeżeli masz wątpliwości, jaki model rękawiczek męskich wybrać, zawsze możesz skonsultować się z doradcą OCHNIK – zarówno w naszych salonach, jak i w sklepie on-line. Pomożemy Ci znaleźć model idealny!

Skomentuj

POWIĄZANE ARTYKUŁY

OBSERWUJ NAS: @OCHNIK_OFFICIAL