Jak przechowywać torebki? Zobacz, jak dbać o swoją kolekcję!

|

Ile torebek masz w swojej kolekcji? Na pewno jest ich co najmniej kilka, a… każdy sezon sprawia, że przybywa nowy „okaz”. To jednak nie oznacza, że możesz pozwolić starszym akcesoriom utracić swój urok. Chcesz, aby jak najdłużej zachowały swój pierwotny wygląd? Zobacz, jak przechowywać torebki i co zrobić, żeby nie ulegały szybkiemu zniszczeniu.

Od czego zależy trwałość torebki?

Najważniejszą kwestią, od której będzie uzależniony „czas życia” Twojej torebki jest oczywiście jakość jej wykonania. Składają się na nią klasa materiałów, z których powstała, a także precyzja wykonania. Dlatego jeżeli chcesz, żeby akcesorium służyło Ci długo i bez zastrzeżeń, zacznij od wybrania modelu zaufanej marki. To inwestycja, z której będziesz zadowolona!

Jednak nawet najbardziej wytrzymała torebka jest narażona na określone czynniki, które powodują jej niszczenie. Nieustanne przeciążanie akcesorium, a przede wszystkim niewłaściwe przechowywanie torebek sprzyja szybszej degradacji materiału – bez względu na to, czy chodzi o torebkę skórzaną czy o torebkę nieskórzaną. Nie musisz się jednak obawiać – przestrzeganie zaleceń pielęgnacyjnych nie zajmuje ani wiele czasu, ani nie wymaga specjalnych umiejętności. Trzeba tylko pamiętać o kilku kwestiach.

Jak przechowywać torebki skórzane i nieskórzane? Najważniejsze zasady

Co zrobić, aby Twoje torebki były „w formie” przez długi czas? Oto zbiór najważniejszych zasad.

Przechowuj torebki z dala od słońca

Promieniowanie UV może negatywnie wpływać na kolor torebek i powodować, że z czasem zaczną się odbarwiać i blaknąć. Ten proces postępuje powoli, więc możesz go nie zauważyć od razu. Problem może się pojawić, kiedy po roku czy dwóch zechcesz wykorzystać dwa akcesoria z tej samej kolekcji (np. torebkę i portfel), i okaże się, że już nie pasują do siebie odcieniem.

Uważaj na wilgoć

Torebka damska w zbyt wilgotnym środowisku prędzej czy później ulegnie zniszczeniu. Możesz się spodziewać, że „nasiąknie” przykrym zapachem (wywołanym przez rozwijające się bakterie i grzyby!), a także zacznie matowieć czy się rozwarstwiać. Aby tego uniknąć, upewnij się, że wykorzystywane półki na torebki są umieszczone w odpowiednim miejscu – np. w przedpokoju czy w szafie w garderobie. A jeśli pojawił się problem z wilgocią w mieszkaniu, koniecznie rozwiąż go – przede wszystkim z myślą o zdrowiu domowników.

Wieszanie torebek w przedpokoju może być tymczasowym rozwiązaniem. Jeśli nie planujesz używać danego modelu przez jakiś czas, umieść akcesorium w szafie.

Nie zgniataj ani nie składaj torebek

Urok torebki wynika również z jej kształtu i fasonu. Kiedy ją „pognieciesz”, powrót do pierwotnej formy może już nie nastąpić, albo potrwa to przez dłuższy czas. Aby zapobiec takim sytuacjom, nie wkładaj torebek np. do szuflady jedna na drugiej. Lepiej wykorzystaj wieszak na torebki do szafy, który pozwoli Ci je swobodnie rozlokować.

Nie stawiaj torebki na podłodze

Zgodnie z przesądem, ustawienie torebki na podłodze naraża Cię na odpływ pieniędzy, jednak nawet jeśli nie wierzysz w takie rzeczy, powinnaś unikać ustawiania akcesorium bezpośrednio na ziemi, betonie czy panelach lub kafelkach. Powód jest prosty: podłoże może być zabrudzone. Mogą tam też być np. ostre kamyczki lub inne elementy, które uszkodzą Twój ulubiony kuferek czy shopperkę. Aby ułatwić sobie wygodne przechowywanie torebki „w terenie”, sięgnij po specjalny haczyk na torebkę, który możesz przytwierdzić do niemal każdego blatu.

Sięgaj po środki pielęgnacyjne

Od czasu do czasu mogą Ci się przydać odpowiednie środki do pielęgnacji torebek – na przykład delikatny krem na bazie naturalnych wosków w transparentnym odcieniu. Zaaplikujesz go zarówno na akcesoria ze skóry naturalnej, jak i syntetycznej. Przywróci torbie naturalny blask i pomoże odzyskać wyrazistą barwę.

Pasta do pielęgnacji wyrobów skórzanych OCHNIK

Jeśli masz dodatkowe pytania odnośnie do pielęgnacji i przechowywania torebek, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Podpowiemy co zrobić!

Skomentuj

POWIĄZANE ARTYKUŁY

OBSERWUJ NAS: @OCHNIK_OFFICIAL